Gastrotoulky

Společnost Thun 1794 a.s. již tradičně pořádá před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech jarní a podzimní porcelánové trhy. Součástí podzimních trhů je výstava porcelánových servisů ve Slavnostním sále Grandhotelu Pupp. Na doprovodný program se mohou těšit také děti.
www.thun.cz
Jarní porcelánové slavnosti         květen
Podzimní porcelánové slavnosti   záříGRAND RESTAURANT FESTIVAL
Oblíbený gastronomický svátek všech labužníků probíhá přímo v interiérech vybraných podniků vysoce hodnocených v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant. Ochutnejte luxusní delikatesy v nejlepších restauracích za zvýhodněné festivalové ceny.
www.grandrestaurantfestival.cz Na farmářské trhy se můžete vydat ke karlovarské Městské tržnici
. Vždy jeden z pátků v měsíci zde především regionální farmáři prodávají od 11 hodin své čerstvé, poctivé produkty.Sýrárna Salaš Ryžovna (nedaleko Božího Daru) vyrábí v certifikované BIO kvalitě přírodní farmářské sýry z kravského, ovčího a kozího mléka a jogurty. Ovčí mléko pochází z vlastního chovu ovcí pasených na jižních svazích v okolí nedaleké obce Mariánská. Kozí a kravské mléko pochází od ověřených farmářů z blízkého okolí Ryžovny. Kvalita tradičně vyráběných sýrů a jogurtů ze sýrárny Salaš Ryžovna přirozeně kolísá v závislosti na různých faktorech, jako je druh pastvy, počasí, roční období a dalších aspektech.
www.ryzovna.czZačátkem dubna 2012 otevřelo své brány nové Muzeum Gastronomie v centru Prahy v Jakubské 12. Základní linií muzea je historie úpravy pokrmů - od domestikace ohně, pravěkého ohniště a vaření bez nádob, přes dýmnou a krbovou kuchyň až po mikrovlnou troubu a konvektory. Sekce stolování – přináší historii příborů a úpravy jídelní tabule včetně základních pravidel stolování. Galerie světových kuchařů přibližuje filosofii i recepty slavných kuchařů i gastronomů. Síň slávy české gastronomie a pohostinství představuje významné české kuchaře, cukráře, spisovatele, hoteliéry a výrobce z dávné i nedávné minulosti. České chráněné potraviny – zde bude představeno 19 potravin, které jsou v současné době zapsány do rejstříku Chráněných zeměpisných označení EU.
www.muzeumgastronomie.cz